Po-pá 9:00 - 15:00

212 241 750

212 241 750

Salcbursko

Rakousko

Popis

Salcbursko bývá často označováno za Malý ráj v srdci Alp. Tato spolková země, jejímž hlavním městem je známý Salcburk, rodiště skladatele W. A. Mozarta, Vám nabízí vše, co si jen můžete na své dovolené přát. Čeká na Vás pohádková krajina s průzračnými jezery a majestátními horskými štíty, loukami i malebnými vesničkami. Milovníky cyklistiky očekávají značené cyklotrasy o celkové délce přes 2.000 km. Nadšence horské turistiky jistě zláká 7.200 km značených turistických cest a stezek, po kterých je možné podnikat výšlapy až do výšky 3.798 m. V Salcbursku, v tomto zázračném světě vodopádů, roklí a hor si každý najde to, co je mu nejblíže. Na jihu země se táhnou Centrální Alpy, konkrétně masiv Vysokých Taur s mnoha třítisícovými vrcholy, na východě a severu pak Dachsteinský masiv a Berchtesgadenské Alpy. Největší řekou, která zemí ale i jejím hlavním městem Salcburkem protéká, je Salzach.

Salcburk je hlavním městem spolkové republiky Salcburska s velice bohatou historií. Město je známé zejména jako místo narození slavného skladatele Wolfganga Amadea Mozarta a jeho dominantou je pevnost Hohensalzburg. Navštívit můžete jeho rodný dům v uličce Getreidegasse, či kostel, ve kterém byl pokřtěn. Jedním z nejkrásnějších náměstí v Salcburku je Domplatz s katedrálou ze 17. století, neboli dómem, do kterého se vejde až 10 tisíc návštěvníků. V kostele Sv. Šebestiána se nachází hrob Mozartovy rodiny, sám skladatel zemřel ale ve Vídni a pochován byl v hrobě společném. Na Mozartově náměstí pak můžete slýchat skladatelova díla, linoucí se z místní zvonkohry. Historické jádro města bylo v roce 1996 zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Jádrem města protéká řeka Salzach, přímo nad ní se na hoře Festungsberg ve výšce 120 m nad městem tyčí největší středověká zachovalá pevnost v Evropě – Festung Hohensalzburg z roku 1077. K pevnosti se dostanete pěšky, nebo pomocí lanovky. Z hradeb je překrásný výhled na celé město.

Lokality
Hochkönig Rakousko, Salcbursko

Celá oblast dostala název podle mohutného vápencového masivu Höchkönigu, který ji dominuje. Oblast tvoří 3 obce – Maria Alm, Dienten a Mühlbach. V oblasti je několik lanovek s letním provozem, turistické cesty, cesty pro horská kola a venkovní koupaliště. Atrakcí pro děti může být lanový park nad Maria Alm nebo vodní hrátky a dobrodružná cesta s úkoly nad Mühlbachem, či letní bobová dráha. Pokud máte ubytování včetně karty Hochkönig Card, můžete využívat lanovky i koupaliště zdarma, pokud ne, je možné zakoupit Salcburskou kartu.

Více informací
Saalbach - Hinterglemm Rakousko, Salcbursko

Saalbach - Hinterglemm je pravé místo pro každého, kdo hledá na dovolené aktivní odpočinek, kvalitní ubytování i služby. V Glemmtalském údolí budete jistě se svojí letní dovolenou spokojeni. V celém údolí najdete na 400 km značených cest a lanovky s letním provozem. Jedním se zajímavých výletních cílů může být „Alpská zahrádka s bylinkami“ nad Hinterglemmem, kde můžete vidět na 200 kvetoucích léčivých bylin i různých druhů koření. Tato oblast je také velmi oblíbená mezi milovníky horských kol – je zde jedinečná síť tras pro horská kola, ale především bike park nad Leogangem s různými atrakcemi. Pokud budete chtít zažít o dovolená trochu adrenalinu, určitě navštívíte lanové centrum, které patří k nejrozsáhlejším v Rakousku. Také toto údolí nabízí v létě svým hostům osvěžení – vykoupat se můžete ve venkovním bazénu s atrakcemi v Saalbachu i v krytém bazénu v Hinterglemmu. V okolí, například u Loferu doporučujeme návštěvu soutěsky nebo Lamprechtské jeskyně, podívat se můžete do Zell am See nebo můžete navštívit i Krimmelské vodopády – největší v Evropě.

Více informací
Zell am See - Kaprun Rakousko, Salcbursko

Pokud si zvolíte pro svou dovolenou okolí Zellského jezera, budete mile překvapeni pestrou nabídkou tohoto malebného regionu. V horkých letních dnech se můžete koupat na jedné ze 6 pláží u Zellského jezera nebo na koupalištích. Kryté bazény jsou v Zell am See i v Kaprunu. Na kraji Kaprunu vyrostly moderní lázně Tauern Spa, kde jsou venkovní a vnitřní bazény, zóna se saunami, dětský svět s atrakcemi. Region je také rájem pro turisty i cyklisty. Údolím vedou pohodové cyklostezky. Návštěva vysokohorské silnice Grossglockner Hochalpenstrasse s překrásnými panoramaty může být jedním z nezapomenutelných zážitků vaší dovolené. Dalším výletním cílem můžou být přehrady nad Kaprunem, plavba lodí po jezeře. Výhodou některého ubytování v oblasti je karta Zell am See - Kaprun, se kterou máte vybrané atraktivity v okolí zdarma.

Více informací

Zaregistrujte se k odběru novinek

Nenašli jste, co jste hledali?