Po 9:00 - 17:00
Út-čt 9:00 - 16:00
Pá 9:00 - 15:00

212 241 750

212 241 750

Rakousko

Popis

Rakousko leží v srdci Evropy, sousedí se Švýcarskem, Lichtenštejnskem, Německem, Českem, Slovenskem, Maďarskem, Slovinskem a Itálií. Alpy zabírají asi 70% povrchu země. Rakousko je rozděleno na jednotlivé spolkové země: Vorarlberg, Tyrolsko, Salzburg, Korutany, Štýrsko, Horní Rakousko, Dolní Rakousko, Burgenland a Vídeň. Turisticky zajímavá místa: Feldkirch, Bregenz, Innsbruck, Wattens, Kufstein, Zirl, Salzburg, zell am See, Klagenfurt, Villach, Spittal, Graz, Mariazell, Seckau, Leoben, Baden bei Wien, Eggenburg, Krems, Melk, Wiener Neustadt, Zwettl, Vídeň, Bernstein, Eisenstadt atd.
Střediska
Horní Rakousko Rakousko

Horní Rakousko leží mezi Šumavou a Dachsteinem. Rozmanitý ráz krajiny této spolkové země a nedotčená příroda umožňují prožít všem návštěvníkům neopakovatelnou dovolenou plnou krásných zážitků. Čeká zde na vás cyklistický ráj s 2 100 kilometry cyklostezek, odpočinek a uvolnění v nejmodernějších oázách wellnessu. Kdo touží po kultuře, ten jistě nepřijde zkrátka. Horní Rakousko překypuje hrady, historickými městy, kláštery a dalšími pamětihodnostmi.

Solná komora patří mezi nejkrásnější a zároveň nejnavštěvovanější regiony v Rakousku. Tato oblast leží ve 3 spolkových zemích – z největší části v Horním Rakousku, z menší pak v Salcbursku a Štýrsku. Jedinečnost tohoto regionu spočívá v kombinaci překrásné hornaté krajiny, křišťálově čistých jezer a malebnosti zdejších měst a obcí. Je tu celkem 76 jezer a jezírek, mezi nejnavštěvovanější i nejznámější patří Wolfgangsee, Attersee, Traunsee, Mondsee, Hallstättersee, Gosausee nebo Fuschlsee. V jezerech se můžete koupat, surfovat nebo jezdit na vodních lyžích. Na větších jezerech se pořádají vyhlídkové jízdy parníkem. Z oblasti Solné komory budou samozřejmě nadšeni i milovníci turistiky či cyklistiky. Jsou zde jak tratě pro horská kola, tak nenáročné stezky pro ty, kdo se chtějí během výletu projíždět překrásnou krajinou a přitom se moc neunavit. Pokud dáváte přednost návštěvě kulturních památek a zajímavých měst a obcí, musíte určitě navštívit Hallstatt, Bad Ischl, Traunkirchen či St. Wolfgang. Dovolenou v Solné komoře si můžete zpestřit návštěvou některé ze zdejších ledových jeskyní v masivu Dachstein, solného dolu v Hallstattu, vyjížďkou zubačkou na vrchol Schafberg nad St. Wolfgangem nebo můžete navštívit necelých 40 km vzdálený Salcburk. Název Solná je odvozen od skutečnosti, že se zde již v době, kdy oblast obývali Kelti, těžila sůl, která se zde těží dodnes. Komora proto, že dříve oblast spadala pod císařskou finanční správu, tzv. komoru. Malebnou Krajinu Solné komory tvoří velké množství jezer, která jsou vsazena do vápencových masivů Salzkammergutberge. Z východní strany je oblast ohraničena pohořím Totes Gebirge, z jihu Dachsteinským masivem a pohořím Tennengebirge, západní část Solné komory uzavírají Berchtesgadenské Alpy. Srdcem oblasti je řeka Traun.

Více informací
Vorarlbersko Rakousko Vorarlbersko je nejzápadnější spolkovou zemí Rakouska. Svět ledovců Silvretty zde přechází v nížinatou krajinu Rýna a Bodamské jezero tvoří přirozenou hranici s Německem a Švýcarskem. Každoročně se zde na jezerním podiu koná jeden z nejvýznamnějších operních festivalů na světě: Bregenzský festival. Kousek od Bregenzu se nachází údolí Montafon, takové malé Švýcarsko, kde se potkávají 3 horské celky: Silvretta, Verwall a Rätikon. Hlavní dominantou pohoří Rätikon je masív Drei Türme a klenotem je přehrazené jezero Lünnersee v údolí Brandnertal. Utajený kleno na západě této spolkové země nese jméno Bregenzerwald. Nedotčená příroda, horské salaše, odlišná fascinující kultura, zelené stráně a turistika pro každého. Více informací
Solná Komora Rakousko

Solná komora patří mezi nejkrásnější a zároveň nejnavštěvovanější regiony v Rakousku. Tato oblast leží ve 3 spolkových zemích – z největší části v Horním Rakousku, z menší pak v Salcbursku a Štýrsku. Jedinečnost tohoto regionu spočívá v kombinaci překrásné hornaté krajiny, křišťálově čistých jezer a malebnosti zdejších měst a obcí. V roce 1997 byla jižní část Solné komory (okolí masivu Dachstein a měst Hallstatt a Obertraun) zařazena na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Název Solná je odvozen od skutečnosti, že se zde již v době, kdy oblast obývali Kelti, těžila sůl, která se zde těží dodnes. Komora proto, že dříve oblast spadala pod císařskou finanční správu, tzv. Komoru. Malebnou Krajinu Solné Komory tvoří velké množství jezer, která jsou vsazena do vápencových masivů Salzkammergutberge. Z východní strany je oblast ohraničena pohořím Totes Gebirge, z jihu Dachsteinským masivem a pohořím Tennengebirge, západní část Solné Komory uzavírají Berchtesgadenské Alpy. Srdcem oblasti je řeka Traun.

DACHSTEIN - SVĚT JESKYNÍ A TURISTIKY Dachsteinské jeskyně patří mezi nejvýznamnější a největší přírodní památky Rakouska. Navštívit můžete 3 jeskyně: Obří ledovou jeskyni, Mamutí jeskyni a jeskyni Koppenbrüller. K první a druhé jeskyni vede lanovka, třetí jeskyně se nachází dole v údolí. Nejatraktivnější jeskyní je Obří ledová jeskyně, kde se nachází překrásné podzemní dómy s ledovou vrstvou silnou až 25 metrů. Mamutí jeskyně dostala své jméno podle obrovských prostorů, které se v ní nachází a se svými 70 km prozkoumaných podzemních chodeb patří mezi největší krasové jeskyně Rakouska. Jeskyně Koppenbrüller je krápníková vodní jeskyně a je nejmladší z Dachsteinských jeskyní. Svět turistiky na Dachsteinu nabízí spoustu turistických tras různých obtížností. Na horní stanici lanovky na Krippenstein Vás pohodlně vyveze během několika minut lanovka, odtud se Vám otevře mnoho zajímavých turistických tras a navštívit můžete také ojedinělou vyhlídku Alp, tzv. „5 prstů“, která se tyčí nad 400 m hlubokou propastí.

SOLNÉ DOLY V HALLSTATTU A V ALTAUSEE K solnému dolu v Hallstattu můžete vyjet lanovkou, ze které se Vám naskytne překrásný výhled na město a na jezero Hallstätter See. Důl patří mezi nejhezčí a největší v Rakousku, do jeho nitra se dostanete na hornických vláčcích. Systém tunelů začali horníci razit již před 3.000 lety. Dnes je v dole expozice hornictví, seznámí Vás s těžbou soli a můžete se svézt na důlní skluzavce. Je možné zapůjčit si „audioguide“ v českém jazyce. Solný důl v Altausee je o něco menší než v Hallstattu a je v současné době největším aktivním solným dolem v Rakousku. Po dvou hornických skluzavkách se dostanete k podzemnímu solnému jezeru, jehož atmosféru dotváří hudební a světelná prezentace. Není možná prohlídka s „audioguide“ v českém jazyce.

JEZERA SOLNÉ KOMORY V oblasti Solné Komory se nachází celkem 76 jezer a jezírek. Mezi nejnavštěvovanější a nejznámější patří např. jezera Wolfgangsee, Attersee, Traunsee, Mondsee, Hallstättersee, Gosausee, Fuschlsee či Grundlsee. Jezera jsou vhodná ke koupání, můžete zde surfovat nebo jezdit na vodních lyžích. Na větších jezerech se pořádají vyhlídkové jízdy parníkem (Wolfgangsee, Attersee, Mondsee, Traunsee, Grundlsee, Altaussee).

CYKLISTIKA A SPORT V oblasti se nachází velké množství cyklostezek. Naleznete zde tratě pro horská kola, ale také nenáročné stezky pro ty, kdo se chtějí během výletu projíždět překrásnou krajinou a přitom se moc neunavit. Projet se můžete např. kolem jezera Attersee, tato pohodlná cyklostezka měří celkem 48 km a vede po silnicích po obou březích jezera. Další velice pěknou trasou je stezka od jezera Mondsee směrem na Unterach o délce 26 km. Poměrně velká část cyklostezek (zejména kolem jezer) je sjízdná také na inline bruslích. Na jezerech si můžete zkusit jízdu na vodních lyžích, surfing, projížďku na motorovém člunu nebo se můžete potápět v průzračně čisté vodě. V oblasti jsou potápěčské školy, škola paraglidingu, u jezera Mondsee je škola plachtění.  

PRO OBLAST SOLNÉ KOMORY SI MŮŽETE NA MÍSTĚ ZAKOUPIT SLEVOVOU KARTU SALZKAMMERGUT CARD, DÍKY KTERÉ MŮŽETE ZÍSKAT SLEVU AŽ 30% NA 130 ATRAKCÍ V CELÉ OBLASTI.

Více informací
Štýrsko Rakousko Štýrsko - zelené srdce Rakouska Tato spolková země mnoha tváří leží ve středu Rakouska a je to země zelených lesů, hor, pastvin, vína a vynikající kuchyně. Na severozápadě se zdvihá pohoří Dachstein do výšky více než 3.000 m a 800 vrcholů zde sahá až do 2.000 m. Najdete tu 3 500 horských salaší, 6 přírodních parků a nejmladší rakouský Národní park Gesäuse. V létě má Štýrsko otevřené brány ke 297 výletním místům – letní sáňkařské dráhy, termální koupaliště, ledovec Dachstein, tematické stezky, dětská hřiště, horské lanovky, golfová hřiště, skanzeny, 2 000 km stezek pro horská kola a 3 000 km klasických cyklostezek spojující nejkrásnější místa Štýrska. Více informací
Tyrolsko Rakousko

Když se řekne Tyrolsko, vybaví se člověku okamžitě mohutná horská pásma, líbezné horské pastviny, typické horské chaty a upravené horské vesnice. V této „zemi hor“, jak je Tyrolsku často přezdíváno, je také na 600 jezer a rybníků. Tyrolská krajina je ideálním revírem pro turisty i bikery a díky letním lanovkám je možné poznat tyrolské hory i bez velké námahy. Nejzajímavější údolí jsou Paznauntal, Stubaital, Zillertal, Pitztal, Kaunertal, Alpbachtal, Wildschönau, Pillerseetal a okolí Kitzbühelu. Hlavním městem je Innsbruck s bohatou historií. Historické centrum, Zlatá stříška, dvorský kostel Hofkirche, Hofburg - císařský palác, vše je v bezprostřední blízkosti. V okolí Innsbrucku je mnoho zajímavých míst: Patscherkofel, Skokanské můstky Berginsel, Axamer Lizum, zámek Abras nebo křišťálovny Swarovski ve Wattens.

Více informací
Salcbursko Rakousko

Salcbursko bývá často označováno za Malý ráj v srdci Alp. Tato spolková země, jejímž hlavním městem je známý Salcburk, rodiště skladatele W. A. Mozarta, Vám nabízí vše, co si jen můžete na své dovolené přát. Čeká na Vás pohádková krajina s průzračnými jezery a majestátními horskými štíty, loukami i malebnými vesničkami. Milovníky cyklistiky očekávají značené cyklotrasy o celkové délce přes 2.000 km. Nadšence horské turistiky jistě zláká 7.200 km značených turistických cest a stezek, po kterých je možné podnikat výšlapy až do výšky 3.798 m. V Salcbursku, v tomto zázračném světě vodopádů, roklí a hor si každý najde to, co je mu nejblíže. Na jihu země se táhnou Centrální Alpy, konkrétně masiv Vysokých Taur s mnoha třítisícovými vrcholy, na východě a severu pak Dachsteinský masiv a Berchtesgadenské Alpy. Největší řekou, která zemí ale i jejím hlavním městem Salcburkem protéká, je Salzach.

Salcburk je hlavním městem spolkové republiky Salcburska s velice bohatou historií. Město je známé zejména jako místo narození slavného skladatele Wolfganga Amadea Mozarta a jeho dominantou je pevnost Hohensalzburg. Navštívit můžete jeho rodný dům v uličce Getreidegasse, či kostel, ve kterém byl pokřtěn. Jedním z nejkrásnějších náměstí v Salcburku je Domplatz s katedrálou ze 17. století, neboli dómem, do kterého se vejde až 10 tisíc návštěvníků. V kostele Sv. Šebestiána se nachází hrob Mozartovy rodiny, sám skladatel zemřel ale ve Vídni a pochován byl v hrobě společném. Na Mozartově náměstí pak můžete slýchat skladatelova díla, linoucí se z místní zvonkohry. Historické jádro města bylo v roce 1996 zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Jádrem města protéká řeka Salzach, přímo nad ní se na hoře Festungsberg ve výšce 120 m nad městem tyčí největší středověká zachovalá pevnost v Evropě – Festung Hohensalzburg z roku 1077. K pevnosti se dostanete pěšky, nebo pomocí lanovky. Z hradeb je překrásný výhled na celé město.

Více informací

Zaregistrujte se k odběru novinek

Nenašli jste, co jste hledali?