Po - Čt 8:00 - 17:00        Pá 8:00 - 15:00

212 241 750

Španělsko

Oficiální název:

Španělské království

Zeměpisná poloha:

Západní Evropa

Úřední jazyk:

Španělština

Hlavní město:

Madrid

Náboženství:

Římsko - katolické

Měna:

EUR

Cestovní doklady:

Občan ČR může vstupovat a pobývat na území Španělska bez zvláštních omezení, a to pouze na základě platného cestovního dokladu nebo průkazu totožnosti. Občanský průkaz je chápán jako cestovní doklad pouze pro jeho držitele, nikoli pro dítě v něm zapsané. Je nezbytné, aby dítě, které cestuje společně s rodičem a je zapsáno v jeho občanském průkazu, bylo vybaveno svým vlastním cestovním dokladem.

Popis:

Španělsko, oficiálně Španělské království (španělsky a galicijsky Reino de Espana; katalánsky Regne d'Espanya; baskicky Espainiako Erresuma) je stát ležící na Pyrenejském poloostrově. Na západě hraničí s Portugalskem, na severovýchodě s Andorrou a Francií a na jihu s Gibraltarem; španělské severoafrické državy Ceuta a Melilla mají pozemní hranici s Marokem. Ke Španělskému království patří i Kanárské ostrovy v Atlantském oceánu a Baleáry ve Středozemním moři.
Střediska
Costa Brava Španělsko

Divoké pobřeží COSTA BRAVA je jednou z nejoblíbenějších oblastí pro trávení dovolené. Návštěvníky přitahuje členitým pobřežím porostlým piniovými háji a subtropickou vegetací, skalisky padajícími v některých místech přímo do moře nebo tvořícími krásnou kulisu střediskům s písečnými plážemi. Kromě moře a pláží Costa Brava nabízí návštěvníkům kvalitní ubytovací služby a množství dalších zajímavostí a druhů zábavy, mezi něž rozhodně patří historie, umění, příroda, dobré jídlo a pití, sport, vodní parky. Proto je vyhledávána od jara do podzimu všemi věkovými kategoriemi.

Více informací
Costa del Maresme Španělsko

COSTA DEL MARESME – v překladu Mořské pobřeží, je oblast ležící severně od Barcelony, pro niž jsou charakteristické dlouhé písečné pláže, palmové promenády a uchvacující krajina ve vnitrozemí. To vše spolu s pohostinností místních obyvatel vám dává záruku strávení kvalitní dovolené.

Více informací
Costa del Sol Španělsko

COSTA DEL SOL neboli Slunečné pobřeží, to jsou nádherné čisté pláže, přívětivé podnebí a komplexní turistická nabídka. Andaluská kuchyně je v porovnání se zbytkem Španělska jedinečná a ovlivněná arabskou kulturou. V uličkách místních starých měst vystavěných dávnými Féničany zapomenete na čas a prožijete perfektní dovolenou obklopeni historií, přírodní krásou, ale i komfortním zázemím kvalitních hotelů.

Více informací
Costa Dorada Španělsko

Costa Dorada – v překladu Zlaté pobřeží je v oblasti Katalánska cca 110 km jižně od Barcelony. Široké písečné pláže a stálé počasí je vyhledávaným místem pro odpočinek a strávení příjemné dovolené. Podél pobřeží se střídají typické španělské vesničky s novými moderními letovisky. Široké a upravované pláže se zlatavým pískem a pozvolným vstupem do moře jsou ideální pro koupání. Centrem oblasti je historické město Tarragona s řadou antických památek.

Více informací
Costa Tropical Španělsko

COSTA TROPICAL se nachází mezi pobřežím Costa del Sol a Costa Almeria a je jednou z doposud méně známých oblastí Andalusie. Svou vynikající polohou nabízí návštěvníkům celoročně slunečné počasí se spíše tropickým než středomořským podnebím. Díky tomu jsou v oblasti výborné podmínky pro pěstování tropických plodů. Najdete tu dlouhé písečné pláže s hrubším pískem a pozvolným vstupem do moře i nespočet menších zátok.

Více informací
Mar Menor Španělsko Mar Menor znamená „menší moře“ a nachází se ve španělské Murcii. Jedná se o rozlehlou lagunu se slanou vodou, která proslula hlavně bohatým výskytem léčivého bahna. Více informací

Zaregistrujte se k odběru novinek

Nenašli jste, co jste hledali?